برنامه نویس کیست؟

با سلام خدما کاربران و دوستداران استارتاپ های گروه آلفا زرو وان، علی اکبر صادقی هستم و توی این پست میخوام درباره این موضوع که برنامه نویس کی هستش با شما صحبت کنم.

آیا به برنامه نویسی و برنامه نویس شدن علاقه دارین؟

اگر اینطوره پس باید بدونین که برنامه نویس کیه؟ برنامه نویسی چیه؟ کدام زبان برای برنامه نویسی خوب هست و باید او رو یاد بگیریم؟ میزان درآمد برنامه نویس ها چقدر هستش؟ مدت زمان یادگیری چقدر هستش؟

برنامه نویس کیست؟

برنامه نویس فردی است که میتواند اهداف مد نظر خود را با استفاده از زبان های برنامه نویسی به برنامه های کامپیوتری تبدیل کند.

او با استفاده از عباراتی مانند توابع، حلقه ها، شروط و… اقدام به کدنویسی کرده و مجموعه کدهای نوشته شده توسط او تبدیل به برنامه های کامپیوتر، اپلیکیشن های موبایل و… میشود.

برنامه نویسی چیست؟

برنامه نویسی فرآیندی است که کاربر با استفاده از آن اهداف مد نظر خود را به وسیله ی یکی از زبان های برنامه نویسی به نرم افزارهای کامپیوتری تبدیل میکند.

کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیریم؟

این بسته به خود شما دارد که میخواهید در کدام مسیر و برای کدام پلت فرم اقدام به برنامه نویسی نمایید، مثلا اگر شما بخواهید به برنامه نویسی وبسایت رو بیاورید پیشنهاد ما زبان برنامه نویسی PHP است و یا اگر میخواهید ربات بنویسید یکی از بهترین زبان ها برای این امر پایتون میباشد و هر رشته ای که در نظر دارید که در آن برنامه نویسی کنید میتوانید با تحقیق بهترین آن را انتخاب کنید.

نکته حائز اهمیت این است که اگر شما میخواهید برنامه نویس وب شوید، لازم نیست که چندین زبان برنامه نویسی وب را یاد بگیرید و با آن اقدام به کدنویسی کنید، شما میتوانید با انتخاب درست یکبار برای همیشه یاد گرفته و از آن زبان تمام نیازهای خود را بر طرف سازید.

میزان درآمد من چقدر است؟

برنامه نویس بر اساس میزان تخصص و تجربه و رزومه کاریش میتواند میزان حق العمل خود را افزایش بدهد نکته دیگر اینکه تسلط شما در چندین زبان نمیتواند منجر به افزایش درآمد برای شما بشود.

تنها کافی است که در یک زبان در دور و مسیر پروژه گرفتن و درآمدزایی قرار بگیرید و خود و مهارتتان را در آن به اثبات برسانید.

مدت زمان یادگیری برنامه نویسی چقدر است؟

شما عزیزان میتوانید با علاقه کامل و تمرین و تکرار بصورت کامل بر بسیاری از مسائل مورد نظر زبان برنامه نویسی مد نظرتان تسلط کامل پیدا کنید.

لازم بذکر است که برنامه نویسی نیاز به تمرین و تکرار مداوم دارد، اما اگر خود را بخوام مثال بزنم برای من تا ماکسیمم دو ماه یادگیری اولین زبان برنامه نویسی طول کشید که آن زبان هم، زبان برنامه نویسی PHP بود.

فعالیت های گروهی در برنامه نویسی یعنی چه؟

یکی دیگر از مهارت هایی که لازم است برنامه نویس داشته باشد، این است که بتواند بصورت گروهی فعالیت کند و با دیگر اعضای تیم فعالیت کدنویس اش را به درستی انجام دهد.

این مهارت با تمرین و وقت گذاشتن با گروه در فرد اتفاق می افتد.

کدنویسی درست یعنی چه؟

کدنویسی درست زمان اتفاق می افتد که شما عزیزان با دانستن جزییات نرم افزار، اقدام به طراحی الگوریتم و فلوچارت سیستم کنید که این مهم نیز میتواند به شما عزیزان بیشتری بازخورد در مسیر برنامه نویسی را بدهد و شما نیز میتوانید به صورت درست کدنویسی کنید.

نکته حائز اهمیت این است که کدنویسی بعد از یادگیری مفاهیم پایه زبان با استفاده از فریم ورک میتواند شما را به مسیر بهتری رهنمون سازد بعنوان مثال بعد از یادگیری HTML و CSS میتوانید با استفاده از فریم ورک محبوب BOOTSTRAP اقدام به کدنویسی کنید.

اینکار باعث میشود که وبسایتهایی زیبا و ریسپانسیو در زمان کم طراحی کنید.

یادگیری چندین زبان برنامه نویسی مفید است؟

در اصل گروه آلفا زرو وان با یادگیری مشکلی ندارد اما یادگیری بیش از حد برای شما عزیزان میتواند مشکل ساز بشود.

بعنوان مثال فردی برای برنامه نویسی وب، چندین زبان سمت سرور را بلد است و همچنین چندین دوره را شرکت کرده اما نمیتواند نرم افزایش حتی در چند خط بنویسد و این بخاطر این است که فقط خوانده و تمرین و کسب درآمد را فراموش کرده است.

کاری که ما میکنیم این است که زبانی را یاد گرفته، تمرین میکنیم و از آن درآمد بدست می آوریم.

شما هم اگر این مسیر را رفتید و به درآمد نرسیدید میتوانید به زبان دگیری مراجعه کنید و چندین زبان را یاد بگیرید.

کلام آخر

در آخر به ذکر این نکته می پردازم که شما عزیزان میتوانید با کسب مهارت و تجربه و همچنین چندین سال متوالی کار کردن بر روی یک بستر بعنوان مثال بستر نوشتن نرم افزارهای مبتنی بر وب، هم به عنوان برنامه نویسی کاردان فعالیت کرده و هم بعنوان مدیر پروژه و سرپرست انتخاب شوید.

بعضی از برنامه نویسان علاقه به مدیریت پروژه ها داشته و بعضی ها هم بخاطر تبعات مسئولیتی از این کار سر باز میزنند.

کوپن دار

با سلام خدمت کاربران و علاقه مندان به استارتاپ های گروه آلفا زرو وان، علی اکبر صادقی هستم و در این پست قصد دارم به ...

خرید شما

با سلام خدمت کاربران و علاقه مندان به استارتاپ های گروه آلفا زرو وان، علی اکبر صادقی هستم و در این پست قصد دارم به ...

آی تی و من

با سلام خدمت کاربران و علاقه مندان به استارتاپ های گروه آلفا زرو وان، علی اکبر صادقی هستم و در این پست قصد دارم به ...

آلما وب

با سلام خدمت کاربران و علاقه مندان به استارتاپ های گروه آلفا زرووان، علی اکبر صادقی هستم و در این مقاله قصد دارم به شما ...

ما با خلق استارتاپ های جدید کیفیت زندگی شما عزیزان را ارتقاء میبخشیم
آمار و ارقام گروه نشانه موفقیت فعالیت گروه میباشد
۵ کارمند
۴ استارتاپ فعال
گردش مالی ۲۰۰ میلیونی
طراحی ۱ پلت فرم جدید